Wczytuję dane...

Polecane tomy z katalogu PREORDER 2022-12

Polecane tomy z katalogu PREORDER 2022-12 by Piotr Bąbka

Jakie interesujące albumy mają dla czytelników dwa największe wydawnictwa czyli Marvel Comics i DC Comics?
Spośród 75 albumów, które możemy na dzień dzisiejszy zobaczyć w preorderze od tych dwóch wydawnictw, na szczególną uwagę zasługują moim zdaniem następujące pozycje:

 

IMMORTAL HULK OMNIBUS HC

Jedna z najlepszych nowych serii Marvela ostatnich lat. Zupełnie niespodziewane horrorowe podejście do postaci Bruce’a Bannera znanego jako Hulk. Czemu po śmierci Bruce’a powraca on za każdym razem jako Hulk? Co kryją Zielone Drzwi? Jaka złowroga moc szykuje się do ataku na Ludzkość? Jakie różne wersje Hulka przewiną się przez tą epicką opowieść? Jacy starzy i nowi wrogowie będą przeplatać losy z Brucem? To wszystko w jednym potężnym omnibusie, który rozwalił mnie na łopatki swoją wielką wizją zrealizowaną z mega wielką rozwagą.

https://azylkomiksu.pl/p/80/431840/immortal-hulk-omnibus-hc-standard--marvel-tomy.html

https://azylkomiksu.pl/p/80/431841/immortal-hulk-omnibus-hc-variant--marvel-tomy.html

 

BATMAN SPAWN THE DELUXE EDITION HC
Album, który spełnia marzenia wielu. Dlaczego? Ponieważ zbiera w sobie spotkania Batmana i Spawna z lat 90-tych oraz one-shota z 2022. Mało? Do tego obiecująco wygląda opis, iż ten album będzie zawierał sporą dawkę dodatkowych materiałów graficznych zarówno z zeszytu z 2022 jak i materiałów z lat 90-tych. Zapowiada się naprawdę mocna pozycja.

https://azylkomiksu.pl/p/77/433001/batman-spawn-the-deluxe-edition-hc-dc-tomy.html

 

ULTIMATE X-MEN OMNIBUS VOL 02 HC
Pierwszy omnibus musiał mieć bardzo dużo zamówień, ponieważ bardzo szybko dostajemy drugi tom. Jeśli szukacie fajnej opowieść o Mutantach, a nie chcecie przekopywać się przez masę starych opowieści z głównego Universum 616, to Universum Ultimate daje wam X-Men na miarę XXI wieku z kilkoma zasadniczymi zmianami w podejściu do postaci.
Gościnne występy Daredevila i Spider-Mana w wersji Ultimate pomogą Wolverinowi rozwiązać problemy z jego enigmatycznej przeszłości. Longshot debiutuje a Gambit powraca. Do tego na scenę wkracza Mr. Sinister co nie wróży nic dobrego. Śmierć również zagląda w szeregi X-Men powodując potężne zamieszanie. Mało? To szykujcie się na rozwiązanie kwestii czy Jean Grey jest kosmiczną istotą zwaną Phoenix i czy Juggernaut jest naprawdę niepowstrzymaną siłą?
Osobiście bardzo polecam tego omnibusa.

https://azylkomiksu.pl/p/80/431835/ultimate-x-men-omnibus-vol-02-hc-standard--marvel-tomy.html

https://azylkomiksu.pl/p/80/431836/ultimate-x-men-omnibus-vol-02-hc-variant--marvel-tomy.html

 

JSA BY GEOFF JOHNS VOL 05 SC
Jeśli ktoś nie ma tej opowieści w 3 omnibusach to zbieranie jej w SC jest naprawdę dobrym pomysłem. Scenarzysta umiejętnie prowadzi pierwsze pokolenie bohaterów DC z ich kolejnym współczesnym pokoleniem. Black Adam i Mordru błyszczą w swych planach, wprowadzając śmierć i zniszczenie na nowe poziomy. Hawkman z tego okresu jest moją ulubioną wersją tej postaci.

https://azylkomiksu.pl/p/77/433114/jsa-by-geoff-johns-vol-05-sc-dc-tomy.html

 

SPIDER-GWEN GHOST-SPIDER OMNIBUS HC
Postać, która przykuła moją uwagę, gdy Marvel ją przywrócił z pewnym twistem: Gwen Stacy! Dostajemy drugi omnibus zbierający dalsze perypetie alternatywnej wersji Gwen, która mierzy się z wyzwaniami Universum 616. W tym z Jackalem! Do tego potyczka z inną jej wersją o pseudonimie Gwen Goblin, która mocno namiesza. A gdy nadejdzie King in Black czytelnicy dostają starcie Gwenom vs. Carnage! Jednak to co jest najmocniejszą wizytówką tej postaci są więzi rodzinne oraz po prostu bycie zwykłą uczennicą, mierzącą się z problemami dnia codziennego.

https://azylkomiksu.pl/p/80/431825/spider-gwen-ghost-spider-omnibus-hc-standard--marvel-tomy.html

https://azylkomiksu.pl/p/80/431826/spider-gwen-ghost-spider-omnibus-hc-variant-lee--marvel-tomy.html

https://azylkomiksu.pl/p/80/431827/spider-gwen-ghost-spider-omnibus-hc-variant-robinson--marvel-tomy.html

 

FLASHPOINT SC (NEW EDITION)
Nadchodzi film, więc DC wypuszcza ponownie album zbierający główną 5 częściową opowieść. Jest to według mnie jedna z najważniejszych opowieści jakie DC Comics wydało w ostatnich latach. Z jednej strony stanowi twardy restart praktycznie całego wydawnictwa, a z drugiej pokazuje co się stanie, gdy uwielbiany bohater potknie się w swoim heroizmie i doprowadzi do wstrząsających wydarzeń. Naprawdę polecam ten album każdemu by poczuł rangę wydarzenia.

https://azylkomiksu.pl/p/77/433027/flashpoint-sc-new-edition--dc-tomy.html

 

MARVEL ZOMNIBUS HC (NEW EDITION)
Lubicie Zombie? Chcecie zobaczyć co by się stało, gdyby herosi Marvela przeobrazili się w nich? No to tu to dostaniecie! Nowy druk zaskakującego hitu Marvela daje nam naprawdę dużo radości i humoru. Ale, ale… nie zapominajmy o Galactusie, który równie mocno odczuje hordy nieumarłych. Polecam zdecydowanie.

https://azylkomiksu.pl/p/80/431833/marvel-zomnibus-hc-standard-new-edition--marvel-tomy.html

https://azylkomiksu.pl/p/80/431834/marvel-zomnibus-hc-variant-new-edition--marvel-tomy.html

 

DAREDEVIL TO HEAVEN THROUGH HELL VOL 04 HC
Kolejny hit od wydawnictwa Marvel ma już 4 tom w twardej oprawie. Scenarzysta Chip Zdarsky widać ma pomysł na Elektrę w roli Daredevila. Jej zmagania z obietnicą niezabijania są wystawione na wielką próbę. Kraven the Hunter zaczyna polowanie i będzie jednym z brutalniejszych. Do tego seria morderstw zaczyna szerzyć chaos w mieście.

https://azylkomiksu.pl/p/80/431837/daredevil-to-heaven-through-hell-vol-04-hc-marvel-tomy.html

 

DEFENDERS OMNIBUS VOL 02 HC
Definitywny run, jakim bez wątpienia był ten od Steve’a Gerbera, zebrany w tym omnibusie. Umiejętna dekonstrukcja sztampowych zespołów bohaterów, połączona z innowacyjnym podejściem do tematu i dozą absurdu, zaowocowała naprawdę solidną lekturą. Chcecie zobaczyć Elfa z bronią? Tu tego doświadczycie. Macie ochotę na historię Defenders/Howard the Duck? Zdecydowane to album dla was. Okraszone to jest ilustracjami autorstwa dwóch artystów, którymi są Sal Buscema i Klaus Janson.

https://azylkomiksu.pl/p/80/431844/defenders-omnibus-vol-02-hc-standard--marvel-tomy.html

https://azylkomiksu.pl/p/80/431845/defenders-omnibus-vol-02-hc-variant--marvel-tomy.html

 

DCEASED WAR OF THE UNDEAD GODS HC
Epicki finał opowieści DCeased wkracza w decydującą fazę. Zaczęło się od walki o Ziemię, a kończy bezpardonową walką o galaktykę. Anti-Life Equation zostało uwolnione w kosmosie i zbiera żniwo. Odrodzony nieumarły Darkside będzie piekielnie trudnym przeciwnikiem dla Batmana, Supermana i Wonder Woman. Ostatnią nadzieją jest jedyny ocalały potężny bohater z pierwszego rozdziału tej wielkiej opowieści.

https://azylkomiksu.pl/p/77/433021/dceased-war-of-the-undead-gods-hc-dc-tomy.html

 

BATMAN WHO LAUGHS THE DELUXE EDITION HC
Batman Who Laughs przybywa do Gotham w towarzystwie Grim Knighta. Cel? Zamienić miasto Batmana w inkubator zła. 7 częściowa opowieść wzbogacona one-shotem pokaże starcie jakiego świat nie widział i nigdy nie chciałby doświadczyć, zwłaszcza Batman w swoim ukochanym mieście. Scott Snyder jest na tyle zdolnym scenarzystą, by umiejętnie pokazać jak działa połączenie bohaterskiego Batmana z morderczym Jokerem w jednym ciele i umyśle.

https://azylkomiksu.pl/p/77/433030/batman-who-laughs-the-deluxe-edition-hc-dc-tomy.html

 

MARVEL MASTERWORKS THE SPECTACULAR SPIDER-MAN VOL 06 HC
Bill Mantlo tworzy kolejne niesamowite historie z udziałem Spider-Mana i bogatej galerii złoczyńców jak i bohaterów. Z jednej strony dostajemy spotkanie Petera z Black Cat i to nie tylko na poziomie bohaterskim ale i uczuciowym. Kingpin tymczasem wynajmuje mordercę by pozbyć się natarczywego insekta. Cloak and Dagger wypowiadają wojnę narkotykom gdy  Silvermane walczy o życie w swoim nowym cybernetycznym ciele. Wisienką na torcie jest zaciekła walka o świat przestępczy, którą prowadzą Doctor Octopus i the Owl, a uznawana jest za jedną z najlepszych opowieści z udziałem Spider-Mana.

https://azylkomiksu.pl/p/80/431823/marvel-masterworks-the-spectacular-spider-man-vol-06-hc-standard--marvel-tomy.html

https://azylkomiksu.pl/p/80/431824/marvel-masterworks-the-spectacular-spider-man-vol-06-hc-variant--marvel-tomy.html

 

Każdy powinien znaleźć coś dla siebie w tym interesującym preorderze od dwóch głównych graczy na rynku komiksowym jak i tych wydawnictw, które depczą im po piętach.

 

Cały katalog PREORDER 2022-12 możecie przejrzeć tutaj:

https://azylkomiksu.pl/c/4653/katalog-preorder-2022-12-do-18-12-2022-.html