Wczytuję dane...

Polecane tomy z katalogu PREORDER 2022-11

Polecane tomy z katalogu PREORDER 2022-11 by Piotr Bąbka

Jakie interesujące albumy mają dla czytelników dwa największe wydawnictwa czyli Marvel Comics i DC Comics?
Spośród 72 albumów, które możemy na dzień dzisiejszy zobaczyć w preorderze od tych dwóch wydawnictw, na szczególną uwagę zasługują moim zdaniem następujące pozycje:

 

UNCANNY X-MEN OMNIBUS VOL 05 HC
Długo wyczekiwany kolejny omnibus przedstawiający dalsze losy mutantów pod batutą Chrisa Claremonta. Dwie świetne okładki, z których naprawdę trudno wybrać jedyną. Ja osobiście postawię na Sąd nad Magneto. Wśród historii, które da nam ten omnibus bez wątpienia oprócz Sądu nad Magneto, czytelnik doświadczy świetnej walki Storm versus Cyclops o przywództwo nad X-Men. Do tego narodziny syna Cyclopsa oraz „Wounded Wolf”, którą serwuje nam o Loganie Barry Windsor-Smith. Osobiście bardzo też lubię to jak Nimrod jest tu świetnie prowadzony.

https://azylkomiksu.pl/p/80/430229/uncanny-x-men-omnibus-vol-05-hc-standard--marvel-tomy.html

https://azylkomiksu.pl/p/80/430230/uncanny-x-men-omnibus-vol-05-hc-variant--marvel-tomy.html

 

BATMAN THE DARK KNIGHT DETECTIVE VOL 07 SC
DC Comics długo kazało nam czekać na kolejny tom, który przedstawia następne rozdziały w życiu Batmana po restarcie, jakim był pamiętny CoIE (Crisis on Infinite Earths) z 1985 roku.
Szukacie dobrego punktu wejściowego w Batmana, to właśnie te albumy wydawane w ramach THE DARK KNIGHT DETECTIVE oraz siostrzana seria wydawnicza THE CAPED CRUSADER stanowią esencję tego kim jest Batman oraz jego przeciwnicy. Polecam.

https://azylkomiksu.pl/p/77/430098/batman-the-dark-knight-detective-vol-07-sc-dc-tomy.html

 

CAPTAIN MARVEL GENIS-VELL BY PETER DAVID OMNIBUS HC
Lubisz twórczość Petera Davida, lubisz kosmiczne historie Marvela, to ten album jest dla Ciebie. Czytelnicy czekali na tego omnibusa długo i się doczekali. Ten scenarzysta umiejętnie poprowadził takie postaci jak Hulk, Drax the Destroyer, Thanos, Spider-Man 2099 oraz debiutującą Phyla-Vell!

https://azylkomiksu.pl/p/80/430203/captain-marvel-genis-vell-by-peter-david-omnibus-hc-standard--marvel-tomy.html

https://azylkomiksu.pl/p/80/430204/captain-marvel-genis-vell-by-peter-david-omnibus-hc-variant--marvel-tomy.html

 

SANDMAN VOL 05 SC
Miłe zaskoczenie, że DC Comics wydaje 5 tom. Pierwsze cztery z główną serią bardzo przypadły mi do gustu, zwłaszcza, iż czytałem je pierwszy raz w życiu w tym roku. Mam nadzieję, że fabularnie będzie równie dobrze w tym piątym albumie.

https://azylkomiksu.pl/p/77/430109/sandman-vol-05-sc-dc-tomy.html

 

X-MEN EPIC COLLECTION LEGACIES SC
Dla fanów X-Men jest to według mnie jedna z pozycji obowiązkowych. Z jednej strony Upstarts, z drugiej Psylocke i Kwannon. Do tego świetna historia z udziałem Soul Skinnera i jubileuszowy 300 numer serii Uncanny X-Men. Serdecznie polecam.

https://azylkomiksu.pl/p/80/430234/x-men-epic-collection-legacies-sc-marvel-tomy.html

 

WONDER WOMAN WHO IS WONDER WOMAN THE DELUXE EDITION HC
Scenarzysta Allan Heinberg wyrobił sobie nazwisko w komiksowym świecie dzięki Young Avengers, przynajmniej taka jest moja opinia. Dlatego jego podejście do Wonder Woman oraz Donny Troy przypadło mi do gustu gdy miałem przyjemność czytać powyższą historię lata temu w zeszytach.

https://azylkomiksu.pl/p/77/430114/wonder-woman-who-is-wonder-woman-the-deluxe-edition-hc-dc-tomy.html

 

X-23 OMNIBUS VOL 01 HC
Fani Laury aka X-23 powinni być mega szczęśliwi. Po pierwsze ten omnibus zbiera początki tej postaci, które naprawdę są morderczo-wybuchowe. Po drugie to jest VOL 01 co oznacza, iż w przyszłości dostaniemy kolejny omnibus o tej postaci.

https://azylkomiksu.pl/p/80/430505/x-23-omnibus-vol-01-hc-standard--marvel-tomy.html

https://azylkomiksu.pl/p/80/430506/x-23-omnibus-vol-01-hc-variant--marvel-tomy.html

 

ABSOLUTE DARK NIGHTS DEATH METAL HC
W naszym kraju jest wielu fanów okresu Metal w Universum DC. Ten absolute zbiera naprawdę fajną opowieść, która stanowi epickie zwieńczenie wielu wątków. Format jest w tym wypadku naprawdę na plus.

https://azylkomiksu.pl/p/77/430092/absolute-dark-nights-death-metal-hc-dc-tomy.html

 

ALIENS EPIC COLLECTION THE ORIGINAL YEARS VOL 01 SC
Epic, który był wyczekiwany przez wielu czytelników. Polowanie na Królową Matkę, próba odnalezienia ojczystej planety morderczych bestii i czy da się wyszkolić te stwory do niszczenia własnego gatunku? Odpowiedzi na te pytania w powyższym albumie.

https://azylkomiksu.pl/p/80/430502/aliens-epic-collection-the-original-years-vol-01-sc-marvel-tomy.html

 

ADAM STRANGE BETWEEN TWO WORLDS THE DELUXE EDITION HC
Pora ponownie odkryć kim jest Adam Strange, poznać jego dzieciństwo na Ziemi oraz tajemnice planety Rann, czyli „drugiego domu”.
Jako fan tej postaci ze współczesnej wielkiej opowieści czyli Infinite Crisis, z przyjemnością zanurzę się w początki tego bohatera i jego zmagań.

https://azylkomiksu.pl/p/77/430093/adam-strange-between-two-worlds-the-deluxe-edition-hc-dc-tomy.html

 

DAREDEVIL OMNIBUS VOL 02 HC
Powrót do początków Daredevila w tym drugim omnibusie jest bardzo wybuchowy. Daredevil wrobiony w morderstwo. Do tego Starr Saxon poznaje tożsamość bohatera. Napięcie sprawia, iż Daredevil wyjawia swą tożsamość Karen Page co jest dewastujące dla tej kobiety a herosa los rzuca do Los Angeles.
Gdy bohater powróci do Nowego Jorku będzie musiał współdziałać z Iron Manem i Nickiem Furym w starciu z przeciwnikami jak Spymaster i Zodiac!

https://azylkomiksu.pl/p/80/430206/daredevil-omnibus-vol-02-hc-standard--marvel-tomy.html

https://azylkomiksu.pl/p/80/430207/daredevil-omnibus-vol-02-hc-variant--marvel-tomy.html

 

MIGHTY THOR OMNIBUS VOL 04 HC
Marvel serwuje nam w końcu czwartą odsłonę początków Thora.
Na scenę wkracza Mangog a Odyn doświadczy tragicznej śmierci. Wspólna wyprawa z Herculesem zaprowadzi tytułowego bohatera do zaświatów. Do tego poznamy początki Ego the Living Planet i powraca Destroyer.

https://azylkomiksu.pl/p/80/430227/mighty-thor-omnibus-vol-04-hc-standard--marvel-tomy.html

https://azylkomiksu.pl/p/80/430228/mighty-thor-omnibus-vol-04-hc-variant--marvel-tomy.html

 

BLACK CAT BY JED MACKAY OMNIBUS
Współczesny run naszej ulubionej Czarne Kotki Marvela jest pełen ciekawych zwrotów akcji. Najpierw musi uniknąć schwytania przez członów Gildii Złodziei z Nowego Jorku. W między czasie włamuje się do domu Doctora Strange’a, kradnie zbroję Iron Mana i znowu próbuje skraść serce Spider-Mana. A wszystko w gorącym okresie poszukiwań Kamieni Nieskończoności i ataku symbiontów pod dowództwem istoty zwanej King in Black!

https://azylkomiksu.pl/p/80/430201/black-cat-by-jed-mackay-omnibus-hc-standard--marvel-tomy.html

https://azylkomiksu.pl/p/80/430202/black-cat-by-jed-mackay-omnibus-hc-variant--marvel-tomy.html

 

INVINCIBLE COMPENDIUM VOL 01 HC
Z okazji 20 rocznicy powstania dostajemy piękne wydanie zbiorcze z pierwszymi 48 zeszytami przedstawiającymi drogę Marka Graysona do stania się najpotężniejszym bohaterem na świecie. Lecz by to mogło się spełnić musi zmierzyć się z dziedzictwem jakie pozostawił po sobie jego legendarny ojciec Omni-Man.

https://azylkomiksu.pl/p/78/430160/invincible-compendium-vol-01-hc-image-tomy.html

 

HACK SLASH DELUXE EDITION VOL 03 HC
Cassie Hack przetrwała brutalny atak w wykonaniu Lunch Lady. Teraz wraz ze swoim potwornym partnerem Vladem będzie przemierzać świat polując na okrutnych złoczyńców nim ci zostawią po sobie jedynie krew i zniszczenie.
W tym tomie debiutują również Cat Curio i Samhain.

https://azylkomiksu.pl/p/78/430489/hack-slash-deluxe-edition-vol-03-hc-image-tomy.html

 

MANY DEATHS OF LAILA STARR HC DLX ED
Bardzo interesujący album, który zmierzy się konceptem jak blisko ludzie mogą być zdobycia nieśmiertelności. Avatar Śmierci, w postaci tytułowej Laili, po zesłaniu na Ziemię podejmie próbę powstrzymania osoby odpowiedzialnej za prawdopodobne zdobycie nieśmiertelności przez ludzkość. Jak cienka jest granica między życiem a śmiercią, tego dowiemy się z tego albumu.

https://azylkomiksu.pl/p/83/430058/many-deaths-of-laila-starr-hc-dlx-ed-boom-tomy.html

 

MARVEL REMASTERWORKS THE FANTASTIC FOUR VOL 01 HC
Czytelnicy domagali się wznowienia tego albumu, więc Marvel to zrobił. Ale w zupełnie nowym odświeżonym graficznie stylu i dodatkowymi bonusami.
Oprócz początków Fantastic Four dostajemy debiuty taki postaci jak the Mole Man, the Skrulls i Doctor Doom, a the Sub-Mariner powraca. Jest to bardzo fajny album, który pokazuje jak Marvel podchodził to stworzenia Pierwszej Rodziny Marvela, która przekształca się drużynę bohaterów z krwi i kości.

https://azylkomiksu.pl/p/80/430215/marvel-remasterworks-the-fantastic-four-vol-01-hc-standard--marvel-tomy.html

https://azylkomiksu.pl/p/80/430216/marvel-remasterworks-the-fantastic-four-vol-01-hc-variant--marvel-tomy.html

 

Każdy powinien znaleźć coś dla siebie w tym interesującym preorderze od dwóch głównych graczy na rynku komiksowym jak i tych wydawnictw, które depczą im po piętach.

 

Cały katalog PREORDER 2022-11 możecie przejrzeć tutaj:

https://azylkomiksu.pl/c/4641/katalog-preorder-2022-11-do-20-11-2022-.html